BEE’O Yayla Çiçek Balı’na Altın Madalya

Dünya genelinden bal üreticilerinin en kaliteli ürünlerinin ödüllendirildiği Londra Bal Ödülleri 2020’de, BEE’O Yayla Çiçek Balı ile altın madalyaya layık görüldü.

Bu yıl ikincisi düzenlenen Londra Bal Ödülleri’nde ödüller sahiplerini buldu. Arıların, Anadolu’nun eşsiz yaylalarında yetişen çiçeklerin nektarlarından elde ettiği, zengin mineral ve vitamin içeriğine sahip BEE’O Yayla Çiçek Balı, yarışmada altın madalya kazandı.

Dünya genelinden bal üreticilerinin katıldığı yarışmada, ürünler jüri tarafından koku, doku, lezzet ve ağız hissi kriterlerine göre değerlendirildi. Ödüller, yapılan değerlendirmeler sonucunda alınan puanlamalara göre verildi. Bu kapsamda yüksek derecelendirme alan ürünler, Altın Bal Ödülü’nün sahibi oldu. BEE’O Yayla Çiçek Balı da bu kategoride yer alarak, altın madalya kazandı. Yeni Zelanda, İspanya, Norveç ve Yunanistan gibi farklı ülkelerden bal üreticilerinin katıldığı yarışmada onlarca farklı ürün yarıştı.

“Amacımız Anadolu arı ürünlerinin kalitesini tüm dünyaya duyurmak”

BEE’O Yayla Çiçek Balı’nın altın madalyaya layık görülmesinin kendileri için büyük bir onur kaynağı olduğunu belirten BEE’O Propolis Genel Müdürü ve Gıda Yüksek Mühendisi Aslı Elif Tanuğur Samancı, konuyla ilgili şu açıklamada bulundu: ” BEE’O Propolis olarak, Türkiye’nin ilk ve halen tek ulusal ve uluslararası inovasyon ödüllü yerli propolis üreticisiyiz. Sözleşmeli arıcılık modeli ile çalışıyoruz. Anadolu arı ürünleri ve Anadolu arıcılığını geliştirmek için şirketimizin kuruluşundan itibaren her geçen gün büyüyen bir aşkla ürünlerimizi üretiyoruz.”

Tanuğur, “Anadolu arı ürünlerini bir dünya markası yapmak için 2013 yılından bu yana azim ve inançla çalışıyoruz. BEE’O olarak yaptığımız projeler ve geliştirdiğimiz ürünlerle ulusal ve uluslararası arenada toplamda 33 farklı ödüle layık görüldük. Geçtiğimiz yıl Londra Bal Ödülleri’nde Muğla’nın Marmaris Bölgesi’nde ürettiğimiz ham çam balımızla altın madalya kazanmıştık. Bu yıl ise başarımızı Yayla Çiçek Balımız ile devam ettirdik ve yine altın madalyanın sahibi olduk. Anadolu arı ürünlerinin farkını dünyaya anlatmaktan, balımızın kalitesini ve farkını tüm dünyaya duyurmaktan dolayı çok mutlu ve onurluyuz. Türkiye’nin değerlerini yurt dışına daha çok tanıtabilmek adına üstümüze düşen görevi layıkıyla yerine getirmek için çalışıyoruz. Bu tarz global yarışmalar hem ülkemizin marka bilinirliğine katkıda bulunuyor hem de üreticilerin kendilerini tanıtabilmelerine fırsat veriyor.” dedi.

Yorum Yaz