Biruni Üniversite Hastanesi Yerel Medya ile Bir Araya Geldi

biruni-uniFlorya’da da hizmete açılan Biruni Üniversite Hastanesi, 1 Ekim Cumartesi günü yerel gazetecileri kahvaltıda bir araya getirdi. Kahvaltı öncesi gazetecilere gerçekleştirilen Check-up sonrasında hastane gezdirilerek, hastane hakkında bilgi verildi.

Sağlık denince” ve “Hastaneden bir fazlası” sloganlarıyla farkını işaret eden Biruni Üniversite Hastanesi Florya, tanışma toplantıları kapsamında da yerel gazetecilerle kahvaltı programlarının ilkini gerçekleştirdi. Organizasyonda gazetecilere, Genel Müdür Yardımcısı Serap Kilerci ile Kurumsal İletişim Müdürü Ayla Küçük ve Kurumsal Pazarlama Sorumlusu Duygu Arslan eşlik etti. Medya mensuplarıyla yakından ilgilenen hastane yetkileri sohbet havasında geçen kahvaltıda, hastane hakkında da bilgiler verdi. Ayrıca kahvaltı öncesi gazeteciler sağlık kontrolünden geçtiler.

Biruni Üniversite Hastanesi Hakkında Genel Bilgi:

“Sağlıkta referans merkez” olmak için yola çıkan Biruni Üniversite Hastanesi Florya, 15 Şubat 2016 tarihinde hizmete açıldı. Hasta odaklı, kişiye özel tanı ve tedavi yöntemleri, ileri tıp teknolojileriyle tüm branşlarda hizmet veren Biruni Üniversite Hastanesi topluma kaliteli sağlık hizmeti sunmayı ilke edinmiştir.

Biruni Üniversite Hastanesi, sağlık denince akla ilk gelen kurum olma vizyonunu taşıyor. Bu anlamda alanında profesyonel uzman çalışanları, hasta odaklı hizmet anlayışı ile hastalarına sunduğu benzersiz yakın ilgiyle fark yaratıyor. Bir üniversite hastanesi olmanın getirdiği sorumluluğun bilincinde, gelenekten geleceğe taşıdığı bilgi birikimi ile Türkiye’nin öncü sağlık kurumlarından biri olmayı hedefliyor.

Sayılarla Biruni Ünivesite Hastanesi Florya…

İleri tanı ve tedavi yöntemlerinin yer aldığı akıllı bina teknolojisiyle inşaa edilen 10 kattan oluşan Biruni Üniversite Hastanesi’ nde,

  • Yatak Sayısı : 150
  • Poliklinik Sayısı : 50
  • Ameliyathane Sayısı :6
  • Yoğun Bakım Yatak sayısı: 40
  • Personel Sayısı: 500’dür.

Doğru tedavi için doğru teşhisin şart olduğunun bilincinde olan Biruni Üniversite Hastanesi, bu anlamda hasta hakkında çok detaylı ve güvenilir veriler sağlayacak teknolojilerle donatılmış ileri tanı cihazlarını bünyesinde bulundurmaktadır.

Profesör ve yardımcı doçent doktor kadrosuyla dikkat çeken Biruni Üniversite Hastanesi Florya “sağlıkta referans merkezi” olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Genom Laboratuvarı ile Dikkat Çekiyor!

Biruni Üniversitesi’nde yer alan Reyhan Genom Laboratuvarı’nda ülkemizin en kapsamlı genetik analizleri başarıyla gerçekleştirilmektedir.

Bugüne kadar yurtdışında yaptırılmak zorunda kalınan birçok test, mevcut olan yüksek teknolojik cihaz ve zengin altyapısı sayesinde artık Türkiye’de yapılabilmektedir. Bu durum ülkemize oldukça büyük bir katma değer sağlamaktadır. Çalışan ekibin birçok bilimsel projede yer almış donanımlı kişiler olması ve çalışmaların Amerika Birleşik Devletleri’nde Houston’da bulunan “Baylor College of Medicine” ile işbirliği dahilinde yapılması merkezi ayrıcalıklı kılmaktadır.

Merkezde bugüne kadar bilinen tüm genler -yaklaşık 22 bin gen- analiz edilebilmektedir. Bu analiz ile Kalp ve damar hastalıklarından, nörolojik hastalıklara; kanserden alzheimere kadar 6 bine yakın hastalığın ilişkili olduğu genetik bozukluk tespit edilebilmektedir.

Bu Yazıyı Paylaş

Yorum Yaz