Cilt Lekeleri ve Çatlaklara Hızlı Çözüm

Doğum yapan kadınların yaşadıkları mutluluktan geriye kalan cilt çatlakları, özellikle yüzde oluştuğunda hayatı kabusa çeviren yara izleri ve tedavisi yok denilen birçok cilt problemi ile başa çıkmak artık mümkün. “Fotona Fraksiyonel Lazer” tedavisi ile başta kadınlar olmak üzere pek çok kişinin hayatını kabusa çevirebilen cilt sorunların kısa zamanda önüne geçilebiliyor. Ataşehir Memorial Tıp Merkezi Dermatoloji Bölümü’nden Uz. Dr. Aylin Kalayciyan, “Fotona Fraksiyonel Lazer tedavisi ve uygulama alanları” hakkında bilgi verdi.

Cilt Sorunlarına Hızlı Çözüm

Fraksiyonel lazer, ciltteki kollajeni yok etmeye yönelik geliştirilmiş lazer sistemidir. Cilde mozaikleme tarzında nüfus ederek cilt altındaki yıpranmış kollajeni yok etmekte ve taze kollajeni filizlendirmektedir. Böylece üst derideki kök hücreleri aktive edilerek, yeni epitel hücrelerinin yüzeyi örtmesi sağlanır. Fotona fraksiyonel lazer tedavisi, uygulamanın geniş alanlarda yapılmasına olanak verirken; olağanüstü ve hızlı klinik sonuçları ile hem hastalara hem de doktorlara büyük bir kolaylık sunmaktadır. Bu tedavide gerekli olan enerji cilde özel bir biçimde verilmektedir. Böylece çevre dokuların ısınmasına sebep olmadan, sorunlu olan bölgenin tedavisi sağlanmaktadır.

Ameliyatsız, Acısız Güzellik

Cilt yenileme tedavisi için farklı merkezlerde farklı uygulamalar yapılmaktadır. Ancak bu tip uygulamalarda iyileşme süresi kısayken elde edilen etki düşüktür. Fotona fraksiyonel lazer teknolojisi ile yapılan cilt yenileme tedavisinde ise iyileşme oranı çok yüksektir. Ayrıca hasta bölgenin durumuna göre değişmekle birlikte, tedavi çok kısa sürede sonuç vermektedir. Uygulama sırasında kişi herhangi bir acı hissetmemekte ve anestezi uygulanmadan pek çok cilt problemi giderilmektedir. Fotona fraksiyonel lazer ile tedavisi mümkün görünmeyen pek çok sorun giderilebilmektedir. Kullanım alanları:

 • Damar ve varis tedavisi
 • Yüz gençleştirme
 • El gençleştirme
 • Lekelerin giderilmesi
 • Deri tümörlerinin tedavisi
 • Yara izi tedavisi
 • Cilt çatlakları
 • Doğum sonrası oluşan çatlaklar
 • Ben tümörlerinin tedavisi
 • İstenmeyen tüylerin yok edilmesi
 • Kırışıklıkların tedavisi
 • Sivilce izlerinin giderilmesi
 • Gebelik lekelerinin tedavisi
 • Yüz ve vücuttaki gevşeklik ve sarkmaların toparlanması
 • Sivilce ve rozase tedavisi

İnce Kırışıklıklara Son

‘Smooth Mode’ teknolojisi çok amaçlı ve yönlü kullanılabilen bir tedavi yöntemidir. İnce kırışıklıkların giderilmesi gibi gençleştirme tedavilerinde etkin olarak kullanılmaktadır. Herhangi bir soyulma işlemi gerçekleşmeden termal enerjinin deri altına iletilmesi sağlanır. Çok hızlı bir şekilde sonuç veren bu tedavi yöntemi sayesinde ince kırışıklıklar giderilmekte ve cildin gençleşmesi sağlanmaktadır.

Yüz Gençleştirme Tedavisi

Güneş ve yaşlanmaya bağlı olarak cilt zamanla yıpranır. Fraksiyonel lazer, yıpranmış kollajeni ince ışınlarla tahrip eder, bağ doku hücrelerinin yeni kollajen üretmesini ve epidermis hücrelerinin yenilenmesini başlatır. Üst ve alt derinin yenilenmesi, cilde daha genç bir görünüm sağlar. Üç seans sonunda başarılı sonuçlar alınabilmektedir. Tedavi sonrasında cilt daha parlak ve yumuşak görünür. Cildin gerginliği artar, gözenekleri sıkılaşır. Ciltteki renk ve ton farkları azalır.

Yara İzleri 3 Seansta %50 Azalıyor

Fraksiyonel lazer tedavisi, yaralanma sonrası oluşan izlerin tedavisinde etkindir. Tedavi sonrasında yara izi küçültülür, düzleştirilir ve çevre dokular ile uyumu artırılır. Ortalama 3 seans gibi kısa bir sürede izler %50 civarında azalabilmektedir.

Hamilelik Çatlakları Sorun Olmaktan Çıkıyor

Gebelik sırasında oluşan çatlaklar, pek çok kadın için engellenmesi mümkün olmayan bir sorundur. Ayrıca bu sorunla karşı karşıya kalan kadınların sıklıkla karşılaştığı cümle ise çatlakların tedavisinin mümkün olmadığıdır. Fraksiyonel lazer tedavisi ile çatlaklar küçültülür ve cildin görünümü büyük oranda düzeltilir.

Yorum Yaz