Doğal ve Gür Saçlar İçin Tıraşsız Saç Ekimi Yöntemi

Normal saç ekimi operasyonlarında, saçın belli bir bölgesinin veya tamamının tıraş edilmesi gerekebiliyor. Bu durum, kimi zaman hastalar tarafından istenmediği, gündelik yaşantıda dış görünümü etkilediği için özel talepler ortaya çıkabilmekte.

Son teknoloji imkanların kullanılması ile birlikte her geçen gün gelişen ekim yöntemlerinden bir diğeri, tıraşsız saç ekimi, operasyonun günlük yaşantınıza etkisini minimuma indirerek gerçekleştirilebilmesini sağlıyor. Dış görünümünüzde herhangi bir değişlik yaşatmadan, kolayca uygulanabilen bu işlem ile hayal ettiğiniz sağlıklı ve gür saçlara kavuşabilirsiniz.

Tıraşsız Saç Ekimi Hangi Durumlarda Mümkün?

Tıraşsız saç ekimi, fazlaca talep gören bir yöntem olsa da maalesef her durumda uygulanamıyor. Bu işlemin yapılabilmesi için ekim yapılacak olan alanın belli sayıda greft ile sınırlandırılması gerekmekte.

Bu yöntem kullanılarak yapılacak operasyonlarda, aktarılacak olan saç kökü sayısının 1000’in altında olması gerekiyor. Seyrelmiş veya az dökülmüş olan bölgelere işlem kolayca gerçekleştirilebiliyor. Ekim yapılacak alan küçük olduğu sürece saçların hiçbir şekilde tıraşlanmasına gerek kalmıyor.

Daha fazla saç kökü aktarılması gereken durumlarda, kısmen tıraş ederek ekim işlemi yapabilmek de mümkün. Hastanın saçlarının yedi santimetreden uzun olması ve 2800’den daha az kök aktarımı yapılması koşuluyla, kulak arkası gibi görünmeyen bölgeler tıraş edilerek ekim işlemi yapılabiliyor.

Operasyon sonrasında, hastalar hemen günlük yaşantılarına dönebiliyor. Bunun dışında, operasyona dair izler sadece yedi ile on gün arasında, kısa bir sürede ortadan kalkıyor ve doğal bir görünüm sağlanıyor. Kullanılan son teknoloji yöntemler sayesinde operasyonun hiçbir aşamasında ağrı veya acı da hissedilmiyor.

Başarılı Bir Operasyon İçin Ne Gerekli?

Hangi işlem olursa olsun, başarılı ve doğal sonuçlar alabilmek için tercih edeceğiniz saç ekimi merkezi oldukça önemli. Bu operasyonlarda kullanılacak malzemelerin kalitesinden, uygulamayı gerçekleştirecek olan ekibin tecrübesine kadar her şey sonuç üzerinde büyük rol oynamakta.

Lale Saç Ekimi Merkezi, uzman kadrosu ile steril ameliyathane ortamında, sağlıklı ve başarılı bir ekim operasyonu geçirmenizi sağlıyor. Tecrübeli operatörleri ile konsültasyondan operasyon sonrası kontrollere kadar, her aşaması özel olarak takip edilen uygulamalar ile istenen sonuçlara ulaşmanız oldukça kolay!

Yorum Yaz