İşitme Kaybı Sorun Olmaktan Çıkacak

İşitme sorunları doğuştan olabilmekle birlikte genelde sonradan gelişen durumlardır. Doğuştan ya da aniden gelişen işitme rahatsızlıkları için cihaz kullanmanız zorunludur. Uzman KBB hekimine muayene olarak ve işitme kaybınızı derecelendiren testlerden geçerek, işitme cihazı alabilir ve hangi işitme cihazının size uygun olduğuna karar verebilirsiniz. Tedavi edilmeyen ya da gerekli cihazın kullanılmaya başlanmadığı işitme kayıplarında aile, arkadaş, mesai arkadaşları ile ilişkileriniz olumsuz yönde etkilenir. Bu durum sizi strese sokarak asabi olmanıza sebep olur, hatta ilerleyerek depresyona bile neden olabilir. Hafif bir işitme kaybı ile bile işitme cihazlarını erkenden kullanmaya başlamak sizin için beyninizin yeniden uyarılıp, canlılığını kazanması açısından oldukça önemlidir. Cihaz kullanımına karar verildiğinde doktorunuz tarafından yaşam şeklinize, yaşınıza ve bütçenize uygun cihazlar önerilecektir. Web sitemiz üzerinden cihazların özelliklerini inceleyebilir aynı zamanda satış  noktalarımıza da göz atabilirsiniz. Son teknoloji, adeta işlemci gibi çalışan işitme cihazları ile işitme kaybı artık sorun değil.

Yaşama kulak verin

Günümüzde işitme cihazları, kullanıcılarına dijital teknolojisi sayesinde doğala yakın bir işitme deneyimi yaşatıyor. İçeriğindeki çip sayesinde önemli sesleri tutarak arka plan gürültüsünü filtreleyip net bir akış ile seslere odaklanmayı sağlar. Seslerin şiddetini otomatik olarak ayarlayan bu cihazlar, çınlamaları da maskeleyerek, işitmeyi; doğal, anlaşılır ve konforlu bir hale getirebiliyor. Siz gün içinde ortamdan ortama geçiş yaparken, sesle ilgili ayarlamaları kendiliğinden hallederek, susturucu özelliği ile özellikle buzdolabı ve vantilatör gibi makinaların oluşturduğu gereksiz gürültüleri bastırır. Kısaca doğal bir işitme için ne gerekiyorsa onu yapar. Kafe, ofis, tren istasyonu gibi ortam gürültüsünün fazla olduğu yerlerde karşınızdaki ile sağlıklı iletişim kurabilmek için konsantre olmak ve oldukça efor harcamanız gerekir. Bu bütün günün sonunda sizi oldukça yoracak ve strese sokacaktır. Maxtone işitme cihazları ise size bunların üstesinden gelmeniz için yardımcı olmayı vadediyor. Maxtone işitme cihazları ile çaba sarf etmeye gerek kalmadan kelimelere değil, sohbete odaklanırsınız. Ayrıca trafikte korna çalan bir aracı, yangın anında çalan alarmı, havlayan bir köpeği duyarak, tehlikelere karşı korunmanızı sağlar. Böylece kendinizi güvende hissetmenize  yardımcı olan cihazınız sayesinde güvenlikli, kişisel ve çevresel etkileşimlere açık, kaliteli bir hayata kavuştuğunuzu göreceksiniz.

Sanki sizin için tasarlanmış gibi

İşitme cihazı kullanmaya başladıktan sonra alışma süreci içerisinde hafif rahatsızlık hissi yaşayabilirsiniz fakat bu geçicidir ve asla acıtmaz. Farklı bir rahatsızlık hissederseniz bunu işitme uzmanınızla görüşmenizde mutlaka fayda var. Kulağın anatomik yapısına uygun olarak tasarlanan bu yeni nesil işitme cihazları kulak kanalına yerleşerek ergonomik bir kullanım imkanı tanır. Çok küçük boyutlara sahip olduklarından dikkatli bakışlardan da korunmuş olursunuz. İşitme cihazı kullandığınızın çevreniz tarafından bilinmesini istemiyorsanız size uygun dışarıdan fark edilmeyen modelleri inceleyebilirsiniz.

Bu Yazıyı Paylaş

Yorum Yaz