İstenmeyen Yağları Vücudunuzdan Atmanın En Basit Formülü: Liposuction

Liposuction, karın, üst kollar, kalça, çene ve boyun gibi vücudun bazı bölgelerinden yağ çıkarmak için kullanılan cerrahi bir operasyondur. Bu cerrahi müdahalede yağları almak için emme tekniği kullanılır. Liposuction, vücuttan sadece yağ çıkarmakla kalmaz ayrıca uygulanan bölgeleri şekillendirerek kırışıklıkları önler.

Halk arasında kilo verme yöntemi olarak yanlış bir algılama olsa da genel olarak liposuction kilo verme alternatifi olarak kabul edilmez. Ancak aşırı kiloya sahipsiniz ve yaptığınız tüm spor aktivitelere rağmen bir türlü fazla kilolarınızı veremediniz. Uzman bir diyetisyenin verdiği diyet programına harfiyen uydunuz ama hala istediğiniz kiloya bir türlü düşemediniz. O zaman uzman bir estetik cerraha başvurarak gerekli tüm prosedürleri yerine getirerek liposuction sayesinde daha fazla kilo verebilirsiniz.

Liposuction Yağ Hücrelerinin Sayısını Azaltır

 Kilo alındığında vücuttaki yağ hücrelerinin boyutu ve hacmi artmaya başlar. Aşırı kilo alımı ile birlikte sindirim sisteminiz bozulmaya ve mideniz giderek yavaş çalışmaya başlar. Fazla kilolarınızdan kurtulmadıkça yedikleriniz daha da fazla kilo almanıza neden olur. Karaciğerdeki yağlanmanın artması ile birlikte kendinizi daha yorgun hissedersiniz. Stresli ve sinir dolu günleriniz başlar. Fazla yağlanma nedeniyle sırtınızda ağrı, gaz, şişkinlik ve hazımsızlık da artar. Liposuction vücudunuzda toplanan yağ hücrelerinin sayısını azaltmaya yarar. Cerrahi operasyon sonucu çıkarılacak yağ miktarı, bölgenin görünümüne ve alandaki yağ hacmine göre belirlenir.

Lazer Liposuction Daha Az Ağrı İle Daha İyi Sıkılaşma Sağlar

Lazer liposuction işlemi, vücuttaki fazla yağların lazer yöntemiyle eritilmesi işlemidir. Klasik liposuction yöntemine göre lazerle yapılan operasyonlarda daha fazla yağ kaybını sağlar. Ayrıca lazerli yöntem sonuncu sıkılaşma oranının daha iyi olurken iyileşme süresi normal yönteme göre daha kısadır. Lazer liposuction operasyonları kol içleri ve gıdı diye tabir edilen çene altı bölgeler dışında genel anestezi altında yapılır. Uyanık bir halde operasyon gerçekleşir. Uzman estetik cerrahınız operasyon yapılacak bölgeyi işaretler. Lokal olarak belirlenen bölgeye uyuşturmak için iğne yapılır. Cerrahınızın yapacağı küçük bir kesi ile cildin altına yapılan lazer işlemi ile fazla yağlar sıvılaştırılır. Daha sonra erimiş yağ cildin altına yerleştirilen küçük bir tüp yardımıyla alınır. Lazer liposucion sonrası şişme, morarma ve ağrı daha az görülür. Yaklaşık iki hafta sonra vücudunuzda incelmenin etkilerini görmeye başlarsınız. Operasyonun tüm etkilerini görebilmek ve tam bir incelme süreci ise altı aya kadar sürebilir. Operasyon sonrası hastalardan yaklaşık 1 ay korse takmaları istenir. İşlem sonrası bir iki gün şişliğin arttığı görülebilir. Ancak bu süre geçtikten sonra şişliğin azalması başlar. Aksi bir durum yaşanması durumunda vakit kaybetmeden uzman estetik cerrahınızla iletişime geçmelisiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saçların Dökülmesinde Saç Lazeri Tedavisi Etkili Mi?

Liposuction Fiyatları Operasyonun Kapsamına Göre Değişir

 Liposuction ameliyatı olmaya karar verdiniz. Operasyonu olmanızda herhangi bir sakınca olmadığının belirlenmesinin ardından göz önüne alacağınız konu maliyet. Maliyet önemli bir faktör olabilir ancak yaptıracağınız operasyonun kalitesi emin olun paradan daha kıymetlidir. Ameliyat sonrası hedefiniz fazla yağlardan kurtulup, daha ince ve düzgün bir vücuda sahip olmaksa cerrahın uzmanlığı ve deneyimini göz önünde bulundurmalısınız. Düşük bir fiyata yaptıracağınız liposuction size daha yüksek ve ağır maliyetler çıkarabilir. Fiyatlar genellikle uygulanan alana ve alınacak yağ miktarına göre değişiklik gösterir. Estetik cerrahlar ilk etapta hastayı muayene etmek isterler. Muayene sonrası yapılacak operasyonun tüm haritası çıkarılarak bir fiyat belirlenir. Siz de fazla kilolarınızdan kurtulmak, uzman ve alanında tecrübeli bir estetik cerrahla daha ince ve kırışıksız bir vücuda sahip olmak istiyorsanız estetik ve plastik cerrahi alanında uzman hekim Alpaslan Topçu ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yaz