Kadın ve Erkek Parfüm Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar

Güzel ve bakımlı olmanın gerektirdiği birçok şey var ancak en önemli dokunuşlardan biri kesinlikle koku. Farklı özellikler, notalar içeren kadın parfüm ve erkek parfüm tercih ederken, kokular her anlamda bize hitap etmeli, bizi tamamlamalı. Hediyelik olarak da çok fazla tercih edilen, kadınlar günü hediyesi olarak düşünülebilen parfümler, incelikli bir jest yapmak isteyenlerin düşünebileceği bir hediye. Peki doğru kadın parfüm seçimi nasıl yapılır? Erkek parfümlerde satın aldığımız ürün nasıl olmalı? Her şeyden önce, koku ailelerine ve ne gibi özellikler, hisler sunduğuna bakmak lazım.

Parfüm Seçiminde Hangi Koku Ailesini Tercih Etmeli?

Doğru parfüm seçiminde, hangi koku grubundan bir tercih yaptığınız son derece önemli. Kokular, sadece kimyasal bileşenlerden oluşmuyor, yarattıkları ambiyansla kimliğinizi tamamlıyor. Bir insana dair hatırlanan en önemli şeylerden biri olan koku, bu nedenle bakımına özen gösterenler için önemli. Kadın parfüm ve erkek parfüm seçiminde, kadınlar günü hediyesi kokuları araştırdığınızda aşağıdaki ailelerden bir seçim yapabilirsiniz:

  • Çiçek: En büyük koku ailesi olan çiçek grubu, dört mevsim tercih edilse de yaz ve bahar aylarında daha çok ilgi görüyor. Hafif ve fresh olan çiçek kokularında manolya, gül ve yasem başta olmak üzere birçok seçenek var.
  • Oryantal: Baharat aromalarının sık eşlik ettiği oryantal, ağır ve gizemli bir koku ailesidir, içeriğinde tarçın ve vanilya gibi notalar barındırır.
  • Meyve: Yaz aylarında tercih edilen meyve kokuları, romantik konsepte sahip günlerde tercih edilebilir.
  • Şipre: Kalıcı parfümlerde tercih edilen şipre, içeriğinde yosun ve misk gibi notalar barındıran, bununla birlikte meyve-çiçek kokularıyla tercih edilen bir aile.

Tarzınıza Uygun Parfüm Hangisi?

Koku aileleri, her ne kadar parfüm seçiminde önemli kriter olsa da, erkek ya da kadın parfüm seçiminde yaşam tarzınızı, kişiliğinizi yansıtan seçimlere de gidebilirsiniz. Örneğin klasik bir giyim tarzınız varsa baharatsı oryantal kokular, spor giyim tarzını tercih ediyorsanız hafif kokular sizin için iyi olabilir. Bir partiye, etkinliğe katılacaksanız daha yoğun ve kalıcı kokuları tercih edebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kemik Sağlığınız için New Life'dan K2 ve D3 Vitaminleri Bir Arada

Herkesin giyim tarzı, karakteri ve bulunacağı ortama göre farklı parfümler tercih etmesi söz konusu olabilir. Eğer aradığınız, kadın parfümlerde bir kadınlar günü hediyesi ise, iddialı kadın parfümleri ile birçok kişinin tercihi olan L’Occitane her zaman bir adım önde. Peki, kadınlar günü hediyesi olarak hangi parfümü satın alabilirsiniz? Tercih edebileceğiniz L’Occitane parfümler şu şekilde…

Neroli & Orchidee Eau de Toilette

En sevilen kadın parfümlerinden biri olan bu ürün alt notalarında orkide ve misk, orta notalarında portakal çiçeği, şeftali ve incir, üst notalarında ise portakal, mandalina ve limon sunuyor. Gün boyu fresh bir koku sunan Neroli & Orchidee, doğanın eşsiz mucizelerini cildinize taşıyor.

Terre de Luminere Eau de Parfum

Alt notalarında acı badem, misk ve akasya, orta notalarında bal ve lavanta, üst notalarında ise biber ve amber tohumuna yer veren Terre de Luminere, gün boyu etki sunan, gurme ve oryantal notaları ile öne çıkan bir kadın parfüm.

Cherry Blossom Eau de Parfum

Çiçeksi ve meyvemsi bir yapıya sahip Cherry Blossom, hem ferah hem de feminen bir kadın parfümü. Kiraz ağaçlarının özlerini taşıyan bu harika parfümde aynı zamanda müge, amber ve misk notaları da yer alıyor.

Kadın ve erkek parfüm ürünlerinde, en iyi deneyimi sunan köklü bir marka olan L’Occitane’de bu parfümler dışında onlarca, yüzlerce farklı ürün, binlerce nota var. İster kadınlar günü hediyesi, isterseniz de erkek parfüm deneyimi. En güzel parfümler, indirimlerle L’Occitane alışveriş sitesinde. Üstelik Kadınlar Gününe Özel tüm parfümler ve yan ürünleri olan koleksiyonun vücut losyonları, duş jelleri de %15 İndirimli!

Yorum Yaz