Kardiyobey’den Toprak Kalbi İyileştirir

Sağlıksızlık pandemisinin hüküm sürdüğü 21’inci yüzyılda kimse 30’lu, 40’lı yaşlarda şeker veya tansiyon hastası olmak zorunda değil. Evet genetik risk faktörleri ve eşlik eden diğer faktörler olabilir ama yineliyorum: HASTA OLMAMAK ELİMİZDE!


Bu kitabın amacı da önce, “NASIL HASTA OLMAMALIYIZ?” kavramını zihinlere yerleştirmek.

 Bu kitapta yer alan tüm bilgiler ayrıntılı literatür taramaları ile okuyucuya aktarıldı. Kitaptaki öneriler bilimsel kanıtlarla desteklendi.

 Aslında bu kitap, sağlıklı yaşam formülünün bir fragmanı niteliğinde… 

 Sağlıklı yaşam serisinin ilk eseri…

Vücudunuza giren her şey birbiriyle etkileşir. Sağlıklı beslenme, yaşam tarzı değişikliği, hareket, farkındalık, topraklama ve tabiatla bütünleşmek temel sağlık ilkelerinin başında gelir. Sadece kötü bir beslenme alışkanlığı ile hastalanabilir ve çoğu zaman akılcı, doğru ve sağlıklı beslenme ile kendinizi iyileştirebilirsiniz.

Sadece düşüncelerinizin sizi yanlış yönlendirmesiyle hastalanabilir ve çoğu zaman düşünce gücünüzü doğru kullanarak kendinizi iyileştirebilirsiniz.


Yaşam tarzı, beslenme ve düşüncelerin sağlığımız üzerine inanılmaz bir etkisi var ve bu kitapta bu etkileri doğru yönde kullanmanın ipuçlarını bulacaksınız.

 İşte bu felsefe ışığında şu soruların cevabını veriyor size bu kitap:

• Ben hasta değilim ama hasta olmak da istemiyorum.

• Neler yapmalıyım?

• Ne kadar ve nasıl egzersiz yapmalıyım?

• Ne yemeliyim?

• Ne yememeliyim?

• Nasıl uyumalıyım?

• Hangi gıdalardan destek almalıyım?

• Toprağın nimetlerinden kendim için nasıl faydalanmalıyım?

• Stresi nasıl yenmeliyim?

• Topraklamadan nasıl şifalanmalıyım?

• Bedenimi hastalıklara karşı nasıl koruma altına almalıyım? 


Doç. Dr. Muhammed Keskin

Muhammed Keskin 1990 yılında Bingöl’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Bingöl’de tamamladı. Liseyi Erzurum Fen Lisesi’nde okudu. Üniversite sınavında Türkiye 33’üncüsü olarak Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni kazandı ve bu fakülteden 2012 yılında mezun oldu. Aynı yıl Tıpta Uzmanlık Sınavı’nda Türkiye 35’incisi olarak Dr. Siyami Ersek Kalp Hastanesi Kardiyoloji İhtisası’nı kazandı. 2016 yılında İhtisasını tamamladı ve 2020 yılına kadar eğitim araştırma hastanelerinde Kardiyoloji Uzmanı olarak görev yaptı. 2017 yılında Kardiyoloji Board Sınavı’nı Kazandı. 2018 yılında ‘Türkiye’nin En Başarılı Genç Kardiyologu’ ödülüne layık görüldü. 2019 yılında Avrupa Kardiyoloji Derneği ve 2020 yılında Amerika merkezli Uluslararası Girişimsel Kardiyoloji Derneği’nin asil üyeliğine (Fellow) seçildi. 2020 yılında ‘Doçent Doktor’ ünvanını kazandı. 2020 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne Öğretim Üyesi ve 2021 yılında ise Dekan Yardımcısı olarak atandı. Uluslararası dergilerde 120’den fazla makalesi yayınlandı ve yayınları 1500’den fazla kez atıf aldı. Uluslararası birçok projede araştırmacı olarak görev aldı. Türk Kardiyoloji Derneği Arşivi ve Hamidiye Medical Journal dergilerinde Editör olarak görev yaptı. 2018 yılından bu yana tüm sosyal medya mecralarında @kardiyobey kullanıcı adıyla sağlıklı yaşama dair paylaşımlar yapıyor. İleri derecede İngilizce bilmekte ve uluslararası birçok kongrede konuşmacı olarak görev yapmaktadır. 

Yorum Yaz