Lipozone’dan Yüksek Emilimli Kurkumin Takviyesi

Zerdeçal (Curcuma longa), Güney Asya’da yetişen sarı çiçekli, büyük yapraklı çok yıllık otsu bir bitkidir. Bu değerli bitki, geleneksel tıpta yüzyıllardır kullanılmaktadır. Zerdeçalı bu kadar değerli yapan bileşenlerin en önemlisi ise; bu bitkinin rizonlarından (Rhizoma Curcumae) elde edilen kurkumindir.

Kurkuminin insan sağlığına kanıtlanmış olumlu etkileri ve gıdalarla yeteri kadar alınmasının güçlüğü, kurkumin takviyelerini hayatımızın bir parçası haline getirmiştir. Fakat, kurkuminin zayıf suda çözünürlüğü sebebi ile emilimi çok düşüktür. Bu da kurkuminin vücutta gerçek faydasının ortaya çıkmasını engelleyen bir husustur.

Direkt hedefe teslim edilerek yüksek emilim

LIPOZONE gıda takviyeleri, vücut tarafından emilim sorunu olan bileşenlerin gerçek fayda göstermeleri için direkt hücreye teslim edildikleri patentli lipozomal teknolojiyle üretilmiştir. LIPOZONE’un patentli teknolojisi, etken maddeyi hücre zarına benzer bir yapıyla sararak sindirim enzimleri ve mide asidine karşı korur. Böylece etken madde, direkt hedefe teslim edilerek yüksek emilim ve kısa sürede fayda sağlar. Yapılan klinik çalışmalarda LIPOZONE Curcumin’in 18 kat daha fazla biyoyararlanım gösterdiği kanıtlanmıştır.

LIPOZONE Curcumin, 1 kapsülünde 100 mg kurkumin içerir. Abdi İbrahim & Inoliva güvencesiyle sunulan LIPOZONE Curcumin’e tüm eczanelerden ulaşabilirsiniz.

Yorum Yaz