NBL Probiotic’den Her Yaşa Uygun Seçenekler

Pandemi süreci ile birlikte bağışıklık sistemimizin önemini daha bir fark eder olduk. Vücudumuzu güçlendirmek, hastalıklara karşı direncini desteklemek için doğru beslenmek ve düzenli egzersiz yapmak oldukça önemli. Özellikle bağırsak floramızda doğal olarak bulunan ve hem bağışıklık sistemimizi güçlendiren hem de sindirim sistemimizi düzenleyen dost bakterileri, aldığımız sağlıklı gıdalarla destekleyerek vücut direncimize katkı sağlayabiliriz.

Yıllar içinde geçirilen enfeksiyon hastalıkları, kullanılan antibiyotikler, doğallıktan uzak düzensiz ve kötü beslenme alışkanlıkları, şehir yaşamı, stres gibi faktörler sindirim sistemimizde doğal olarak bulunan yararlı bakterilere zarar veriyor. Oysa ki dost bakteriler olarak da adlandırılan probiyotikler sindirim sistemimizi düzenlemeye, bağışıklık sistemimizi de desteklemeye yardımcı olur.

Probiyotiklerin sindirim sistemini destekleyebilmesi için bağırsaklara canlı olarak ulaşması gerekiyor. Fakat hem safra hem de mide asidine maruz kalmaları nedeniyle önemli ölçüde dost bakteri henüz bağırsağa ulaşmadan ölüyor.İnsan kaynaklı bu probiyotiklerden en yüksek faydayı alabilmek için ise bağırsağa canlı ulaşmaları ve bu bölgede tutunup çoğalmaları gerekiyor.

NBL Probiotic ürün ailesinin sahip olduğu patentli Çift KaplamaTeknolojisi, içerdiği insan kaynaklı dost bakterilerin kaplamasız probiyotiklere kıyasla 100 kat daha fazla canlı olarak mide ve safra asidinden etkilenmeden bağırsağa ulaşmasını sağlar.

NBL Probiotic ailesinde herkes için sindirim ve bağışıklık sistemini desteklemek üzere bir ürün bulunuyor.

“NBL Probiotic Gold”, sağlıklı yaşamı benimseyen, sindirim ve bağışıklık sistemini desteklemek isteyen 11 yaş üstü bireyler için hem 20 hem de 10 toz saşe içeren formlarıyla eczanelerde satışa sunuluyor. NBL Probiotic Gold, formülünde bulunan 2,5 milyar canlı probiyotik mikroorganizma ile 5 farklı* dost bakteri çeşidine ek olarak C-E-A-B1-B2-B6 vitaminleri de içeriyor.

“NBL Probiotic Kids” ile özellikle okul dönemi boyunca çocuğunuzun bağışıklık sistemini destekleyebilirsiniz. Sevimli ayıcık şeklindeki çiğneme tablet formuyla 2,3 milyar canlı probiyotik mikroorganizma içeren NBL Probiotic Kids 4 farklı* dost bakteri çeşidini bir tablette topluyor.

 Tüm NBL Probiotic ürünleri sadece eczanelerde satılmaktadır.

 NBL Probiotic Gold 20’li Saşe Toz Form: 110 TL

NBL Probiotic Gold 10’lu Saşe Toz Form: 73 TL

NBL Probiotic Kids 30’lu Çiğneme Tableti: 110 TL

 *NBL Probiotic Gold her 1 saşenin içeriğinde; Lactobacillus acidophillus, Lactobacillus rhamnosus, Enterococcus faecium, Bifidobacterium bifidum, Bifidobacterium longum bulunur. Günde 1 kez sabah veya akşam yemekle beraber veya yemekten sonra gıda, su, süt ya da yoğurt ile karıştırılarak kullanılır.

 *NBL Probiotic Kids içeriğinde ise: Streptococcus thermophilus, Lactobacillus plantarum, Bifidobacterium breve, Bifidobacterium longum bulunur. Günde 1 kez sabah veya akşam çiğneyerek ya da 1 bardak su ile yemeklerden sonra kullanılır.

Bu Yazıyı Paylaş

Yorum Yaz