Peeling ve Yüz Temizleme Jeli: Nedir, Nasıl Kullanılır?

Cilt bakım ürünlerinin her biri cildimiz için önemli olan birçok doğal bileşeni barındırıyor. İnsan cildi, her gün belli oranda kire, toza ya da yağa maruz kalıyor, kimi zaman makyaj kalıntısı gibi durumlarla mücadele ediyor. Sağlıklı bir cilt için gereken ve cildin nefes almasını sağlayan gözenekleri kapatan bu olumsuz durumlara karşı yapılması gerekense doğru bakım ürünlerini kullanmak. Cildi arındırmak için kullanılan yüz temizleme jeline ek olarak, ciltteki ölü derileri almak için kullanılan peeling ürünleri çok popüler. Black Friday döneminde Sephora gibi popüler kişisel bakım ürünü mağazalarında indirime girecek olan peeling ve yüz temizleme jeli ürünleri nasıl kullanılır ve hangi katkıları sağlar merak ediyorsanız, bakalım.

Peeling Nedir? Neden Kullanmalısınız?

Soyma anlamına gelen peeling, zaman içinde cildimizde biriken kalıntılar, bir tabaka haline geldiğinde onlardan kurtulmak için uygulayabileceğimiz bir yöntem. Cildimizin gözenekleri ve gözenekleri tıkayan kalıntılar, akne, sivilce, siyah nokta gibi sorunlar yaratabilir. Ancak genel olarak ciltteki ölü deriler, bir zamandan sonra fark etmesek de çok rahatsız edici olabilir. Bu ölü deriden kurtulmak için peeling ürünleri kullanılır. İçeriğinde temizlik için faydalı özel asit yapıları barındıran peelingler, farklı ürünlerden elde edilebiliyor. Örnek vermek gerekirse meyve peelingi ya da kahve peelingi seçenekleri söz konusu olduğu gibi, şeker ya da kömür gibi maddelerden elde edilen peelingler de kullanılabilir.

Peeling nasıl yapılır derseniz, ilk olarak cildinizi doğru bir şekilde temizlemeniz gerekiyor. Bunun için yüz temizleme jeli ya da tonik gibi ürünleri kullanabilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra, peeling uygulanabilir. Ancak, soyucu ya da peeling ile cildinize uygulama yaptığınızda bir süre kızarıklık söz konusu olabilir. Bu nedenle güzellik uzmanları peeling için gece saatlerini önermektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Yüksek Topuklu Ayakkabılar Sağlığa Zararlı

Cildinizde İdeal Temizlik İçin Yüz Temizleme Jelleri

Cilt temizliğinde en iyi sonucu almak için, doğal bileşenlere sahip doğru ürünleri kullanmanız önemli. Bu anlamda yüz temizleme jeli seçenekleri çok popüler. Yukarıda bahsettiğimiz gibi peeling uygularken ya da cildi nemlendirmek için, nemlendirici, bb krem uygulaması yaparken cildin temiz olması önemli. Tonik gibi seçeneklere alternatif olarak, yüz temizleme jelini de kullanabilirsiniz. Sephora’da dünyaca ünlü birçok kişisel bakım markası tarafından üretilen yüz temizleme jelleri yer alıyor ve Black Friday kampanyası ile, bu ürünleri avantajlı fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Yüz temizleme jelinin kullanımına geri dönersek, cildinizi temizlemek ve gözeneklerin nefes alması adına kalıntıları ortadan kaldırmak için ideal bileşenlere sahip olan yüz temizleme jeli ürünleri, kısa süre içinde cildinizi arındırır. Yüz temizleme jelini uyguladıktan sonra, dilerseniz bb krem gibi nemlendiricileri dilerseniz de peeling gibi bakım uygulamalarını yapabilirsiniz.

En ucuz yüz temizleme jeli için, indirimli peeling ürünleri için Kasım ayının son cuma günü düzenlenen Black Friday alışveriş kampanyasında, aradığınız ürünleri Sephora mağazalarında, sephora.com.tr’de ve Sephora mobil uygulamasında bulabilirsiniz.

Yorum Yaz