Soğuk Lipoliz ile Tek Seansta Etkili İncelme

Modern teknolojinin getirdiği kolaylıklar nedeniyle çoğumuz hareketsiz yaşam tarzına sahibiz. Özellikle bilgisayar başında çalışanlarda oluşan bölgesel yağlanma problemleri tahammül edilemez boyuta ulaşabilir. Spor ve diyetlere rağmen kilo verememek hemen hemen hepimizin en büyük problemi olarak gündemimizde yer alıyor. Peki spor ve diyet yapmadan istenmeyen yağlardan kurtulmak mümkün mü? Evet bunun en etkili yolu: soğuk lipoliz.

Soğuk Lipoliz Nedir?

 Soğuk Lipoliz, vücutta biriken en zorlu bölgelerdeki yağları dondurma yöntemiyle incelten ameliyatsız bir tedavi türüdür. Vücut yağlarının dondurularak atılmasını sağlayan bu tedavi iş yoğunluğundan egzersiz yapamayanlar, ameliyatla yağ aldırma gibi yöntemleri istemeyenler için en ideal yöntemdir.

 

Vücudun herhangi bölgesinde bulunan gereksiz yağlar için uygulanabilen soğuk lipoliz ile yağ eritmenin en zorlu olduğu bölgelerde bile mükemmel sonuçlar elde edilebilir. Örneğin; Bel, basen, karın, kalça, bacak, sırt hatta doğum sonrası oluşan alt karın bölgelerindeki inatçı yağlarda bile etkili sonuçlar elde edilebilir. Bu yöntemle spor ve diyet yapmamıza rağmen kurtulamadığımız zorlu yağlardan bile kolayca kurtulabiliriz.

 

Soğuk Lipoliz ile Ameliyatsız Bölgesel Zayıflama

 

Herkesin metabolizması aynı değildir. Zayıflama tedavisinde en ideal sonuca varabilmek için size uygun olan özel tedavi planı hazırlanır. Bu plan yaşınız, cinsiyetiniz, yaşam tarzınız ve metabolizmanız göz önünde bulundurularak size özel hazırlanır ve uygulanır. Yağlanma olan bölgelerde soğuk lipolizde kullanılan özel cihaz ile gereksiz yağ hücreleri -10 dereceye kadar soğutulur ve 1 saat bekletilir. Böylece gereksiz yağ hücreleri öldürülerek doğal yollardan atılır. Bu gereksiz yağ hücreleri bir kere öldü mü, tekrar yağlanma gibi bir korkuya gerek kalmaz.

 

Bu tedavi süresinde herhangi bir acı hissedilmez. Sadece uygulanan bölgede hafif soğukluk hissi oluşur ki bu rahatsız edici seviyede değildir. Tedavi sırasında telefonunuzla bile ilgilenebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Liposuction'dan Sonra Aynı Bölgede Yağlanma Olur Mu?

 

İşlem sonrasında herhangi bir ödem, morarma gibi mutsuz edici etkilerin olmaması, bu zayıflama yönteminin tercih edilmesinin başlıca sebebidir. Bazıları için genelde sadece bir seans istenmeyen yağlarından kurtulmaya yeterlidir. Ancak bazı hastalarda (fazla kiloya sahip) birden fazla seans gerekebilir. Her seans, her seferinde yağ hücrelerinde yüzde 20-25’lik bir azalmasını sağlar.

 

Diyet ve spor sonrası zayıflasak bile istediğimiz fit görünüme kavuşamıyoruz. Soğuk lipoliz yöntemi ile vücut sıkılaşması gerçekleşir ve istediğimiz forma kolayca kavuşabiliriz. Tabii ki fit olduktan sonra dikkat etmek ve yine kilo almamak da çok önemlidir. Tedavi sonucunun kalıcı olması için sonrası düzenli beslenmeye dikkat etmeliyiz.

 

Neden Soğuk Lipolizi Tercih Etmelisiniz?

 

  • Güvenli ve etkili bir tedavi olduğu FDA tarafından onaylanmıştır.
  • Ameliyatsız bir şekilde bölgesel fazlalıklardan kurtulmayı sağlar.
  • Herhangi bir yan etkisi yoktur, iyileşme süreci gerektirmez.
  • Pek çok hastada tek bir seans yeterlidir.
  • Kas ve sinir gibi çevre dokulara zarar vermediği için işlem sonrasında morluk ya da ödem gibi istenmeyen yan etkiler görülmez.
  • Sonuç almak için diyetinizde herhangi bir değişiklik yapmanız gerekmez.
  • Yağ hücrelerini yok etmesi.
  • Kilo kontrolüne yeterince dikkat edildiği takdirde sonuçların kalıcı olması.

 

Soğuk lipolizin herhangi bir zararı var mı diye merak edenler için hemen söyleyelim: FDA onaylı olduğundan herhangi bir zararı görülmüyor. Bölgesel zayıflama için günümüz teknolojisi ile cerrahi müdahale olmadan başvurulabilecek tek geçerli yöntem de diyebiliriz. Uygulamasının olumlu etkisi ve güvenilirliği farklı kliniklerde yapılan çalışmalarda kanıtlanmış olup; tedavi dünyanın farklı yerlerinde bugüne kadar 250 binin üzerinde insana uygunlanmış. Uzun süreli istirahat gerektirmeden, günlük hayatınızı etkilemeden, hem ekonomik, hem ameliyatsız, ağrısız ve acısız bir soğuk lipoliz uygulaması ile istediğiniz vücuda sahip olmak için alanında uzman güvenilir bir doktor arıyorsanız: Op. Dr. Alpaslan Topçu ile iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yaz