Vitabiotics’ten Çocuklara Özel D Vitamini Desteği

İngiltere’nin bir numaralı vitamin şirketi Vitabiotics’in 50 yıllık uzmanlığıyla geliştirdiği Wellkid(R)D Drops, çocukların gelişiminde önemli bir rol oynayan D vitamini ihtiyacını karşılamaya destek oluyor.

 

Çocuklar için geliştirilenWellkid(R)D Drops,Vitabiotics kalitesiyle şimdi Türkiye’de… Tek dozda 400 IU D vitamini ve doğal zeytinyağı içeren Wellkid(R)D Drops, kutu içerisinde yer alan şırıngası sayesinde ebeveynlere doğru doz ayarlama imkânı ve kullanım kolaylığı da sağlıyor.

 

Wellkid(R)D Drops, alkol, yapay tatlandırıcı ve renklendirici, koruyucu, laktoz, tuz ve maya içermiyor. Vejetaryenlerin kullanımına da uygunWellkid(R)D Drops,tüm Vitabiotics ürünleri gibi hayvanlar üzerinde test edilmiyor.

 

D vitamininin çocukluk döneminde hayati bir önem taşıdığının altını çizen Vitabiotics Türkiye CEO’su Ayşen Dincer, yeterli D vitamini alamayan bebek ve çocuklarda raşitizmden obeziteye, büyümenin gecikmesinden astıma,iştahsızlıktan sık enfeksiyonlara yakalanma gibi birçok sorunun ortaya çıkabileceğini anlatıyor. D vitamininin büyük ölçüde güneş ışığının etkisiyle deride sentezlendiğini belirten Dincer, Sağlık Bakanlığı verilerine göre Türkiye’de çocukların günlük D vitamini ihtiyacının yetersiz kaldığını hatırlatıyor.

 

Çocuklarda kullanılacak besin takviyelerinde kalitenin önemine dikkat çeken Dincer, “Tüm Vitabiotics ürünleri gibi Wellkid(R)D Drops da hammaddeden başlayarak her aşamada test edilerek üretiliyor. Üretim MHRA (İlaç ve Sağlık Ürünleri düzenleme Kurumu) tarafından onaylı fabrikalarda hassasiyetle gerçekleştiriliyor” diyor.

 

Vitabiotics ürünleri incelemek için www.vitabiotics.com.tr adresini ziyaret edebilir ve üç adımlık testi çözerek ihtiyaçlarınıza uygun vitaminleri öğrenebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Synevo Laboratuvarları'nın 11. Şubesi Bodrum'da

Yorum Yaz