Vitabiotics’ten Çocuklara Özel Kalsiyum Desteği

İngiltere’nin bir numaralı vitamin şirketi Vitabiotics’in 50 yıllık uzmanlığıyla 4-10 yaş arası çocuklar için geliştirdiği Wellkid(R) Calcium Liquid, şimdi Türkiye’de de satışa sunuluyor. 

 

İngiltere’nin lider kemik sağlığı markası Osteocare’in üreticisi Vitabiotics, çocuklar için Wellkid(R) Calcium Liquid’i sunuyor. Kalsiyumun yanı sıra D vitamini, magnezyum, çinko ve bakır da içeren Wellkid(R) Calcium Liquid, doğal portakal aromasıyla çocukların seveceği bir tada sahip. 

 

Kalsiyum ve D vitamini çocukların kemiklerinin normal büyümesi ve gelişmesi için büyük önem taşıyor. Çocukların günlük kalsiyum ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için günde 4 porsiyon süt ve süt ürünleri tüketmesi gerekiyor. Sağlık Bakanlığı’nın gerçekleştirdiği Türkiye Beslenme ve Sağlık Araştırması sonuçlarına göre ise Türkiye’de çocuklar yeterli miktarda süt ve süt ürünleri tüketmediği için günlük kalsiyum ihtiyaçlarını karşılayamıyor.

 

Vejetaryenlerin kullanımına da uygun Wellkid(R) Calcium Liquid, yapay tatlandırıcı ve renklendirici, koruyucu, laktoz, yağ, tuz ve maya içermiyor. Wellkid(R) Calcium Liquid tüm Vitabiotics ürünleri gibi hayvanlar üzerinde test edilmiyor.

 

Vitabiotics ürünleri incelemek için www.vitabiotics.com.tr adresini ziyaret edebilir ve 3 adımlık testi çözerek ihtiyaçlarınıza uygun vitaminleri öğrenebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Dr.Yavuz Yörükoğlu'ndan Sağlıklı Yemek Tarifleri

Yorum Yaz